Studenti o maturitě: Matika nejtěžší, angličtinu by zvládly děti ze základky

Datum publikace: 25. 05. 2021
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Studenti mají za sebou část státních maturit. Nejtěžší byla podle nich matematika. Za úlevy kvůli pandemii koronaviru jsou rádi.

Studenti středních škol za sebou mají dva dny státních maturit. V pondělí dopoledne absolvovali matematiku a odpoledne angličtinu. V úterý pak didaktický test z českého jazyka a literatury. Letos studenty čekalo několik úlev z důvodu pandemie koronaviru. Seznam Zprávy se tak zeptaly studentů středních škol, jak letošní maturity zvládli a jak probíhaly. „Vzhledem k tomu, že jsme za poslední dva roky do školy moc nechodili, tak bez těch úlev by to bylo hodně těžké,“ shodli se studenti ze Smíchovské střední průmyslové školy. „Každá úleva je dobrá,“ souhlasili i studenti z gymnázia Na Zatlance. Většina studentů ocenila, že nemusí absolvovat ústní zkoušku ze státní maturity. Stejně tak jsou rádi, že nemuseli psát slohovou práci, která jim přijde zbytečná. Mít více času na testy nebylo nutné. Zvládli by to i v kratším čase. Jako nejtěžší hodnotili zkoušku z matematiky a jako nejlehčí zkoušku z angličtiny.

Maturita "zadara"

„Kupodivu zatím nervózní nejsem. To přijde, až si tam sednu,“ zhodnotili situaci v pondělí kolem poledne dva postávající studenti před gymnáziem Na Zatlance, které maturita z angličtiny teprve čekala. Před školu přišli o hodinu dříve. Postupně se k nim přidali i další spolužáci a zapojili se společně do debaty. Maturanti letos nemusí absolvovat ústní zkoušku z češtiny. „Za to jsem fakt ráda,“ řekla jedna ze studentek před gymnáziem. „Každá úleva je dobrá. Cítíme to tak, že je to vlastně zadara,“ přiznal jeden ze studentů Seznam Zprávám. Stejně tak studenti vítají, že nemusí psát slohovou práci. „Myslím, že ta slohovka je zbytečná. Přijde mi, že je to k ničemu,“ shodli se. „K čemu to je, že umíš napsat líčení, když už to v životě dělat nemusíš. Ten, kdo to chce dělat, tak to asi umí a my ostatní to prostě neumíme a taky to dělat nebudeme,“ postěžovala si studentka gymnázia.

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/studenti-o-maturite-matika-nejtezsi-anglictinu-by-zvladly-deti-ze-zakladky-155936

Sešit a kalkulačka