Stále víc dětí si buduje poruchy příjmu potravy tím, že se snaží vyhnout všemu, co může být nezdravé

Datum publikace: 15. 07. 2021
Periodikum:
hradec.rozhlas.cz
Které děti jsou k poruchám příjmu potravy nejnáchylnější? Je poruchou i obezita? A je nějaká prevence pro děti dostupná online? Nebezpečné jídelní chování se podle odborníků často dědí a anorexie může mít svůj počátek i ve vegetariánství.

PhDr. Kristýna Červená, psycholožka z Pedagogicko-psychologické poradny, hovoří v naší radioporadně na téma: poruchy příjmu potravy u dětí. „U menších dětí pozorujeme často něco, čemu říkáme vybíravost, kdy dítě odmítá nějakou potravinu, která je z pohledu rodičů pro jeho vývoj důležitá. Doporučujeme jídlo nabízet, ale netlačit na pilu,“ radí psycholožka. Vybíravost podle ní často sama ustoupí. Přesto dětí a dospívajících s poruchami příjmu potravy, nejčastěji s anorexií, přibývá a jejich léčba je během na dlouhou trať. I když dobře spolupracuje celá rodina, anorexie se léčí průměrně pět až šest let. Nemoc se často vrací a rodinu může provázet i dekády. Karlova univerzita v Praze vydala online dostupnou příručku pro učitele, rodiče i přátele nemocných dětí.

Celý článek najdete zde: https://hradec.rozhlas.cz/stale-vic-deti-si-buduje-poruchy-prijmu-potravy-tim-ze-se-snazi-vyhnout-vsemu-co-8533940

Související články:
dívka u jídla