Spustila se registrace na očkování pro děti od pěti let, rodiče je mohou vzít do centra nebo k pediatrovi

Datum publikace: 12. 12. 2021
Periodikum:
ct24.ceskatelevize.cz
Rodiče mohou svoje děti ve věku pět až jedenáct let registrovat k očkování proti covidu-19 ve vakcinačních centrech už od dnešního večera. Oficiálně se měl systém na očkovacím webu ministerstva zdravotnictví otevřít až v pondělí, stejně jako u jiných věkových kategoriích bylo ale možné se do něj přihlásit o několik hodin dříve před stanoveným termínem.

Dosud se mohly v Česku očkovat děti starší dvanácti let. Další možností pro mladší děti je očkování v ordinacích praktických lékařů pro děti a dorost, kam se lidé nemusí registrovat přes internet, ale osloví přímo lékaře. Očkovací látky by měly být podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) dostupné do konce týdne. Menší dětí budou mít vakcínu od firmy Pfizer/BioNTech asi třetinové síly. Objednáno je 300 tisíc dávek. Dětí ve věku od pěti do jedenácti let je v Česku téměř 800 tisíc. Očkovat se bude v různých prostorách. Například Fakultní Thomayerova nemocnice v pražské Krči bude děti očkovat přímo v pediatrické klinice. Vše už mají připravené, chybí jen vakcíny. Využije k tomu vlastní personál, tedy lékaře i zdravotní sestry. Vakcínu proti koronaviru tu chtějí nejmladším dětem podávat ze začátku jeden den v týdnu, kapacitu jsou ale připraveni navýšit.

Celý článek najdete zde: https://ct24.ceskatelevize.cz/specialy/koronavirus/3413452-rozjizdi-se-registrace-na-ockovani-pro-deti-od-peti-let-rodice-je-mohou

Vakcína