Snažím se vytáhnout děti od obrazovek, říká autorka dobrodružných stezek Lucie Nachtigallová

Datum publikace: 28. 06. 2022
Periodikum:
dvojka.rozhlas.cz
Lucie Nachtigallová je novinářka, produkční, dramaturgyně a její životní peripetie můžete sledovat na facebookové stránce Deník fejsbukové matky. Pro děti a jejich rodiče také vytváří aktivity ve formě dobrodružných stezek. „Miluji si s dětmi hrát. Miluji pohádky. Miluji příběhy. Vždycky jsem taková byla,“ říká v Blízkých setkáních. V rozhovoru s Terezou Kostkovou také prozrazuje, jaká stezka je nejoblíbenější a třeba také to, jestli ještě existují Vontové.

Lucie Nachtigallová dělá přes deset let Výlety s tajenkou –- spojuje výlet s dobrodružným příběhem a nejrůznějšími úkoly. Začala kvůli vlastním dětem. „Zjišťovala jsem si o těch místech všechno možné a pak vždycky dětem vyprávěla příběhy a ukazovala jim, co je zajímavé. A najednou s námi začaly chodit děti z vesnice a další kamarádi.“ „A tak jsem začala psát Výlety s tajenkou. Sehnala jsem si malířku, která k nim malovala mapy, a začaly jsme je nabízet na webu. Za posledních 10 let je tam 230 výletů,“ popisuje Lucie Nachtigallová. 

Spojuje to rodiny s dětmi

„Myslím, že je to to jediné, co po mně tady zůstane. Možná se mi podařilo třeba pár tisíc lidí učit chodit na výlety a vytáhnout děti od obrazovek. A nemusíte ujít dvanáct kilometrů, stačí třeba pět. Důležitý je čas strávený s dětmi v přírodě na hezkém místě.“ „Snažím se dělat výlety na atraktivní místa, kde se můžete třeba i ztratit nebo si rozbít koleno, to je úplně jedno. Důležité je mít zážitek. Spojuje to rodiče s dětmi a jejich pouto je pak mnohem silnější,“ dodává v Blízkých setkáních. 

Celý rozhovor najdete zde: https://dvojka.rozhlas.cz/snazim-se-vytahnout-deti-od-obrazovek-rika-autorka-dobrodruznych-stezek-lucie-8776771

Dítě v teepee