Školy se mají snažit do výuky na dálku zapojit všechny děti

Datum publikace: 23. 03. 2021
Periodikum:
novinky.cz
Školy by podle ministerstva školství měly usilovat o zapojení všech žáků do výuky na dálku. Těm, kteří mají s distančním vzděláváním problémy, by měly pomáhat prostřednictvím individuálních konzultací. Pokud se dítě výuky na dálku neúčastní, má škola zjistit proč, případně se obrátit na neziskové organizace či sociální odbor. Úřad to doporučil v metodice, kterou rozeslal ředitelům škol.

Česká školní inspekce ve středu informovala, že rok od prvního přechodu škol na výuku na dálku zůstává v ČR bez techniky pro výuku online 50 000 dětí a kolem 10 000 se zřejmě neúčastní distančního vzdělávání vůbec.

Podle ministerstva je proto třeba, aby se školy na tyto žáky zaměřily při poskytování individuálních konzultací. Nabízet je mají v takové formě, aby byly dostupné všem bez rozdílu a aby měly patřičný efekt.

Může se jednat o telefonické hovory, chat, e-maily či osobní konzultace v souladu s aktuálně platnými protiepidemickými nařízeními, vyjmenoval úřad.

Odměnit učitele

Vyučující, kteří konzultace poskytují, by podle doporučení MŠMT mělo vedení školy odměnit v platu. Ministr školství Robert Palaga (za ANO) připomněl, že se letos ve školách opět zvýšily peníze na nenárokové složky výdělků.

Využívání konzultací a množství zapojených žáků chce podle něj ministerstvo začít sledovat více a pravidelně. Dodal, že o spolupráci v tom požádal školní inspekci.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/msmt-skoly-se-maji-snazit-do-vyuky-na-dalku-zapojit-vsechny-deti-40354336

Související články:
distanční výuka