Škola hrou: ojedinělý projekt učí děti vztahu ke zvířatům

Datum publikace: 28. 01. 2015
Periodikum
tyden.cz
Jak správně budovat vztahy dětí ke zvířatům a učit je zodpovědnosti? Pomoci může projekt Kulich do škol, který v Česku vznikl jako první svého druhu.

Během dvou hodin občanské výuky chce ukázat žákům ve školních lavicích, jak správně zacházet se zvířaty a co dělat pro to, aby zbytečně nekončila v útulcích.

Desítky koček bez domova, a některé z nich dokonce krutě týrané dětmi, to je každodenní realita v Kočičím domově Sluníčko. "Například naší bývalé svěřenkyni Zuzance malé děti vystřelily oko, další kocourek zase přišel kvůli krutosti dětí, které nikdo neučil vztahu ke zvířatům, o nohu," potvrzuje majitelka útulku Milana Petrásková.

Právě podobným případům se snaží zabránit iniciativa Nekupuj. Adoptuj!, která přišla s projektem Kulich do škol. Snaží se pomocí interaktivní "dvouhodinovky" během občanské výchovy klást důraz na šíření povědomí o množitelích a zdůrazňuje negativa pořízení si zvířete od podobných lidí. Radí dětem, kde si v budoucnu nové zvíře pořídit, proč dát šanci psům či kočkám z útulků, a bortí mýty, které kolem těchto zvířat stále panují. Nezapomíná se ani na kastrace, které zamezují dalšímu rozrůstání zvířecích populací.

 

Celé znění zprávy najdete na: https://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/deti/skola-hrou-ojedinely-projekt-uci-deti-vztahu-ke-zviratum_331513.html.

> další zprávy z médií