Sanatoria Klimkovice si připomněla Světový den mozkové obrny

Datum publikace: 11. 10. 2021
Periodikum:
denik.cz
Odpoledne plné zábavy i poučení k připomínce Světového dne mozkové obrny se konalo v Sanatoriích Klimkovice ve středu 6. října. Součástí programu bylo také slavnostní otevření nového veřejného dětského hřiště, které poblíž dětské léčebny vybudoval spolek Čisté Klimkovice, přispěla na něj Nadace ČEZ.

Bohužel si ho děti v tu chvíli moc neužily, protože zrovna vydatně pršelo. Jde ale o krásný prostor pro přirozené setkávání zdravých dětí a dětí s postižením, které toho hned při lepším počasí využily.

"Setkání u příležitosti Světového dne mozkové obrny jsme letos uspořádali poprvé, ale rádi bychom z této akce udělali tradici. Jen díky tomu, že rodiny dětí trpících dětskou mozkovou obrnou v minulosti nechaly nahlédnout veřejnost do svého soukromí, do svých nelehkých osudů, podařilo se dosáhnout toho, že se od loňského roku intenzivní neurorehabilitace pro tyto děti hradí z veřejného zdravotního pojištění. Proto vnímáme osvětu k této nemoci jako velmi důležitou," řekl jednatel Sanatorií Klimkovice Jozef Dejčík.

Celý článek najdete zde: https://moravskoslezsky.denik.cz/ctenar-reporter/sanatoria-klimkovice-si-pripomnela-svetovy-den-mozkove-obrny-20211008.html

Související články:
dívka na invalidním vozíku