Rozum a Cit pro školy

Datum publikace: 11. 10. 2021
Periodikum:
ceskenovinky1.eu
Poruchy učení, nesoustředěnost, emocionálně těžší období v rodině. Ne všechny děti zvládají školu hravě. Problémy si pak přenášejí do škol, kde se mohou projevovat nejrůznějšími formami, od agrese až po apatii a stranění se. Nový projekt Rozum a Cit pro školy, který probíhal od loňského roku na některých středočeských základních školách, vytvořil inovativní metody v práci s těmito dětmi a během pilotního období pomohl více než třem stovkám dětí a jejich rodinám. Podobný projekt probíhal také na některých základních školách v Praze a podpořil okolo dvou stovek dětí.

Cílem je pomoci dětem s problémy v učení, chování a v náročných životních situacích, včetně situací spojené s COVID-19. Projekt, který podporuje děti v kvalitě prožívání nejen školního roku, vytvořila nezisková organizace Rozum a Cit. V rámci projektu vznikl také edukačně-terapeutický balíček pro školy, který obsahuje soubor karet s prostředími, postavičkami a symboly – tzv. Divadlo, na které navazují pracovní listy a další pomůcky. Myšlenka je postavena na odborných garantech z řad pedagogů, speciálních pedagogů, psychologů, psychoterapeutů, koučů a dalších, kteří na školách vedou vybrané pedagogické pracovníky, tzv. průvodce.

Celý článek najdete zde: https://www.ceskenovinky1.eu/2021/10/09/rozum-a-cit-pro-skoly-detem-s-problemy-v-uceni-i-chovani-pomaha-pilotni-projekt-ve-skolach/

Související články:
smutné dítě