Ředitelé škol už nechtějí uzavřené třídní skupiny

Datum publikace: 09. 08. 2021
Periodikum:
novinky.cz
Ředitelé škol pro nový školní rok odmítají návrh ministerstva zdravotnictví, aby se třídní kolektivy udržovaly bez kontaktu s ostatními třídami. Podle ředitelů by povinné dodržování této zásady významně ochromilo provoz škol.

Potíže by s tím měly zejména střední školy. Avšak podle šéfky Asociace ředitelů gymnázií Renaty Schejbalové nebude toto opatření vyžadováno jako povinné, ale bude jen doporučeno.

V režimu uzavřených skupin už školy nouzově fungovaly v závěru minulého školního roku.

„Homogenita třídních skupin bude jen doporučená. Včera jsme už k tomu měli jednání a tam jsme říkali, že je to nereálné a že se to bude ještě upravovat,“ řekla Právu Schejbalová.

Ředitelé škol pro nový školní rok odmítají návrh ministerstva zdravotnictví, aby se třídní kolektivy udržovaly bez kontaktu s ostatními třídami. Podle ředitelů by povinné dodržování této zásady významně ochromilo provoz škol.

Její slova potvrdil Právu i šéf Asociace ředitelů ZŠ Luboš Zajíc: „Jednání probíhají a bylo už naznačeno, že by to mohla být jedna z nepovinných věcí. Ale dokud to není oficiálně vydané, tak je to jen možnost.“

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/reditele-skol-uz-nechteji-uzavrene-tridni-skupiny-40368325

Související články:
učitel a žáci v rouškách