Raná péče pro rodiny i v době covidu

Datum publikace: 24. 02. 2021
Periodikum:
charitahk.cz
Raná péče nabízí pomoc rodinám, které doma pečují o dítě s postižením. Pandemie velmi zasáhla i do činnosti této terénní služby. Rodiny však bez pomoci nezůstaly. Aktuálně již opět poradkyně rané péče navštěvují své rodiny v jejich domácnostech.

Mnohé rodiny z rané péče žijí, vzhledem k potřebám dítěte s postižením, uzavřenější život. Jarní vlna pandemie jim vzala další jistotu, kterou měly - návštěvy laskavých, usměvavých poradkyň rané péče, kterým důvěřují, které znají jejich příběh a které milují i jejich děti. Dočasným řešením pro jarní měsíce a částěčně i podzim byla komunikace rodin s ranou péčí možná pouze online. 

Online prostředí naplnilo účel - být v kontaktu, hovořit s rodinami, vyslechnout je. Ale od začátku bylo zřejmé, že osobní kontakt  z dlouhodobého hlediska plnohodnotně nenahradí. Chyběla dobrá pohoda, která vzniká v blízkém lidském kontaktu, kdy poradkyně mluví s rodiči, hrají si s dětmi, ukazují rodičům co a jak mohou s dětmi dělat...

Aktuálně již opět nabízí poradkyně rané péče možnost konzultací doma, s rodinami se dle dohody setkávají i v bezpečném prostředí Střediska rané péče v Hradci Králové. Stále však je aktuální spolupráce s rodinami na dálku, pro které je nebezpečné onemocnět. 

Celý článek najdete zde: https://www.charitahk.cz/komu-a-jak-pomahame/stredisko-rane-pece-slunicko/stredisko-rane-pece-slunicko/rana-pece-pro-rodiny-i-v-dobe-covidu/

Související články:
Raná péče