Původní místo vám už nedáme, slyší ženy po rodičovské. Pomohl by mužský vzor

Datum publikace: 17. 06. 2022
Periodikum:
zena.aktualne.cz
Flexibilní a zkrácené pracovní úvazky, možnost práce z domova, firemní školky nebo příspěvky na hlídání. To jsou benefity, které by zabránily nerovnému dopadu rodičovství na kariéru žen a mužů. Podle nového amerického průzkumu jsou to totiž právě ženy, které musí kvůli mateřské roli opouštět stávající práci, pracovat méně hodin či si hledat méně náročné povolání.

Podle květnové zprávy amerického hnutí Marshallův plán pro matky jsou benefity spojené s péčí o děti pro ženy rozhodujícím faktorem v tom, zda zůstanou ve stávajícím zaměstnání. Více než 800 z tisíce dotazovaných rodičů dětí předškolního věku uvedlo, že možnost flexibilního úvazku, firemní školky nebo práce z domu jsou důvody, které je přimějí zůstat či změnit zaměstnání. Podle Lucie Königsmarkové z české neziskové organizace Gender Studies by se nicméně benefity pro pečující osoby neměly týkat pouze žen, ale také mužů a stejnopohlavních párů. "Zpráva od pracujících rodičů je jasná: podpora péče o děti zaměstnanců může mít vliv na jejich nábor, udržení, produktivitu a štěstí," říká Reshma Saujaniová, zakladatelka a ředitelka americké kampaně Marshallův plán pro matky, která má za cíl transformovat pracovní prostředí tak, aby umožnilo ženám sladit pracovní a rodinný život.

Celý článek najdete zde: https://zena.aktualne.cz/kariera/marshalluv-plan-pro-zeny/r~686b56fadc1f11ec93abac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Související články:

Matka a dcera