Průzkum odhalil, že Češi hojně využívají aplikace pro rodičovskou kontrolu

Datum publikace: 21. 03. 2021
Periodikum:
mobilenet.cz
Jedním ze způsobů, jak dětem omezit čas strávený u displejů a zároveň neomezovat jejich rozvoj, jsou aplikace pro rodičovskou kontrolu. Podle průzkumu společnosti netbox je využívá 44 % rodičů, část z nich dokonce několik aplikací současně. Co všechno dokážou a jak vybrat tu nejvhodnější?

Mezi rodiči jednoznačně vedou aplikace, které jsou součástí operačních systémů nebo služeb, které rodiče sami využívají. „Nejčastěji dotazovaní rodiče důvěřují rodičovské kontrole v rámci operačního systému Windows, na kterou se spoléhá každý třetí z nich. Druhým nejzmiňovanějším softwarem je pak Family Link z dílny předního světového vyhledávače, který preferuje 18 % rodičů,“ vyjmenovává Lukáš Pazourek, marketingový ředitel internetového poskytovatele netbox. „Naplnilo se i rčení o zlatých českých ručičkách – objevili se totiž i rodiče z řad IT nadšenců, kteří rodičovským softwarům nedůvěřují, a naprogramovali si tak vlastní bezpečnostní řešení,“ dodává Lukáš Pazourek.

Mezi dalšími zmiňovanými aplikacemi se pak vyskytovala především řešení od společností soustředících se na vývoj antivirových programů. Ta však využívá řádově pouze několik jednotek procent rodičů, což může být dáno i tím, že jsou na rozdíl od prvních dvou řešení často zpoplatněná. Každý desátý rodič pak aplikace kombinuje, navzdory tomu, že jednotlivé aplikace většinou nabízí podobné funkce – monitoring času stráveného u zařízení, nastavení večerky, správu povolení k instalovaní aplikací nebo omezení přístupu na vybrané webové stránky.

Celý článek najdete zde: https://mobilenet.cz/clanky/pruzkum-odhalil-ze-cesi-hojne-vyuzivaji-aplikace-pro-rodicovskou-kontrolu-43204

Související články:
aplikace rodičovské kontroly