Pro většinu samoživitelů nejsou Vánoce veselé, ale chudé

Datum publikace: 21. 12. 2021
Periodikum:
faei.cz
Vánoce nejsou pro všechny domácnosti svátkem klidu a hojnosti. Pro většinu samoživitelů představují nejvíce stresující a finančně náročné období roku. Mnozí si musí půjčit, aby svým dětem dopřálo, další za dárky a potraviny utratí úplné minimum. Ukázal to rozsáhlý průzkum, který provedla Asociace neúplných rodin mezi členy svého asistenčního programu VašeVýživné.cz. Dotazováno bylo na osm set rodičů.

Různé finanční „výpadky“ a neustálá nestabilita ovlivňuje domácí rozpočet neúplných rodin prakticky bez výjimky. Vánoční svátky se podobně jako začátek školního roku řadí v tomto ohledu mezi nejnáročnější období. Další ranou do rozpočtu rodin, kde žije jen jeden rodič s dětmi, je koronakrize. Finanční dopad tak pociťuje až 81 procent dotázaných.

„Dcera už není malá, a tak vnímá, že se nemáme nejlépe. Snažím se ušetřit každou korunu, abychom alespoň na Vánoce měli všeho dostatek, a já mohla dceři koupit alespoň jednu věc z toho, co si přeje. Sama se ale těším, až budou svátky za námi,“ svěřila se například maminka Martina.

Celý článek najdete zde: https://faei.cz/pro-vetsinu-samozivitelu-nejsou-vanoce-vesele-ale-chude/

vánoční plyšák