Přibývá dětských úrazů. Pandemie se podle lékařů negativně projevila na síle i soustředěnosti

Datum publikace: 23. 06. 2021
Periodikum:
ct24.ceskatelevize.cz
Dětští traumatologové na svých odděleních v současnosti pozorují až o desítky procent víc úrazů. Roli nehraje jen sezonnost a teplé počasí, se kterými přibývá zranění každoročně. Statistiky začaly na řadě míst strmě růst po rozvolnění protiepidemických opatření. Podle lékařů se tak u dětí projevuje téměř roční výpadek pohybových aktivit, na které byly před pandemií zvyklé.

Například čekárna dětské traumatologie v pražské Fakultní nemocnici Bulovka se v těchto dnech obvykle už na začátku večerní pohotovosti rychle plní. „Za normálních okolností jich bývá mnohem míň. Včera bylo 88 pacientů,“ uvedl v sobotu primář oddělení Karel Harvánek. Se začínajícím létem jsou tam sice na zvýšený provoz zvyklí, letos v květnu ale ošetřili o 64 procent úrazů víc, než bývá v tomto měsíci běžné. „Evidujeme teď obecně pády. Jsou to pády na hlavu, jsou to zlomeniny dlouhých kostí,“ přiblížil Harvánek. Na Bulovce nyní řeší také víc vážných dětských úrazů, které končí na operačním sále. Například za letošní květen tu udělali o polovinu víc operací, než je v tomto měsíci zpravidla běžné.

Celý článek najdete zde: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3328930-pribyva-detskych-urazu-pandemie-se-podle-lekaru-negativne-projevila-na-sile-i

Dítě o berlích