Předsedkyně Fondu ohrožených dětí: Mnozí zavírají oči před tím, co se děje u jejich sousedů

Datum publikace: 23. 11. 2021
Periodikum:
zpravy.proglas.cz
19. listopad je Světovým dnem prevence týrání a zneužívání dětí. Při této příležitosti se konal první ročník tzv. Bubnovačky pořadané Centrem LOCIKA, které tak symbolicky upozornilo na důležitost ochrany dětí. Podle odhadu Fondu ohrožených dětí se týrání a násilí týká jednoho až dvou procent dětí mladších 15 let, tedy asi 40 tisíc dětí. U tématu jsme se v pořadu 13+ zastavili s předsedkyní fondu Hanou Kupkovou.

„Společnost se snaží, aby dítě co nejdéle zůstávalo ve své biologické rodině, ale děti pak často přicházejí do Klokánků v hodně špatném stavu. Za mě je mnohem lepší dítě umístit do zařízení a intenzivně pracovat s rodinou,“ řekla v pořadu 13+ předsedkyně Fondu ohrožených dětí Hana Kupková a dodala, že široká veřejnost mnohdy nesdílí své problémy a předvádí svůj život v lepším světle, k čemuž přispívá i atmosféra na sociálních sítích. „Lidé nevědí, kam se mají obrátit a snaží se problémy ututlat. My nechceme dítě vzít, ale pomoct mu, aby netrpělo,“ řekla.

Podle Hany Kupkové mnozí lidé neohlašují případy, jichž jsou svědky, například v  domácnostech sousedů. „Nejhorší je, když někomu odeberou dítě a sousedé řeknou: ,No jo, my jsme to věděli´. Všichni ale máme ze zákona oznamovací povinnost,“ sdělila Kupková, podle které by se mělo více dohlížet na dodržování legislativy v této oblasti.

Celý článek najdete zde: https://zpravy.proglas.cz/13/predsedkyne-fondu-ohrozenych-deti-mnozi-zaviraji-oci-pred-tim-co-se-deje-u-jejich-sousedu/

Související články:
dívka