„Předpoklady pro práci dobrovolníka? Mít srdce na pravém místě a chtít pomáhat,“ říká Ondřej Husek

Datum publikace: 09. 03. 2021
Periodikum:
nove-slovacko.cz
"Nutno říct, že dobrovolnické aktivity mi úplně cizí nejsou, dobrovolnictví se aktivně věnuji déle než 10 let,“ přibližuje. Právě to pravděpodobně oslovilo i vedení Centra pro rodinu a sociální péči v Hodoníně, s kterým Ondřej Husek aktivně spolupracuje. A právě v době pandemie pomáhá o to víc. Co vše pozice koordinátora dobrovolníků obnáší? Kde všude dobrovolníci z hodonínské Dobromysli pomáhají? A jak je veřejnost vnímá, když například měří teplotu u vstupu do hlavní budovy hodonínské nemocnice?

Myslíte, že je povinností každého z nás pomáhat druhým? Alespoň v rámci svých možností?

Myslím si, že ano, že je skutečně částečnou povinností každého z nás pomáhat, a to jak doma, tak i někde jinde, ale to je asi na zvážení. 

Co obnáší konkrétně vaše pozice koordinátora dobrovolníků v centru Dobromysl?

V rámci mé pozice nejsou na první pohled zřejmé aktivity, pomohu tam či tam, anebo někde jinde. Velmi často je s prací neziskových organizací spojena i náročná administrativa (tu tedy úplně nemusím, ale co už), zajišťování spolupráce s jinými organizacemi, lidmi, pěstouny, jedná se o velmi rozmanitou práci. Ale výsledek za to vážně stojí. 

Jak dlouho jste koordinátorem? 

Koordinátorem dobrovolníků jsem nějakých 5 měsíců a věřte, že největší součinnost byla s Nemocnicí TGM v Hodoníně, kde jsme zajišťovali od měření teplot, koordinaci očkování až po práci na jednotkách pro covidové pacienty.

Celý článek najdete zde: http://nove-slovacko.cz/predpoklady-pro-praci-dobrovolnika-mit-srdce-na-pravem-miste-a-chtit-pomahat-rika-ondrej-husek/

Související články:
dobrovolnictví