Praha spustí nový program dotací na podporu nadaných dětí ze ZŠ a SŠ

Datum publikace: 28. 04. 2022
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Pražský magistrát podpoří nadané a talentované děti na základních a středních školách. Spustí kvůli tomu nový program dotací Pilotní ověření systému péče o talenty, na který vydá 2,25 milionu korun.

Zájemci mohou žádosti posílat od 30. května do 7. června. „Nadané děti znamenají pro Prahu velký potenciál, protože právě ten může posílit postavení města ve výzkumu, vývoji, inovacích nebo byznysu v Evropě i ve světě. Tímto programem chceme ověřit, jaká je ta nejlepší praxe při péči o talentované žáky, a detailně zmapovat, jak se k ní přistupuje právě v Praze, a přitom se zároveň nechat inspirovat dobrými příklady ze zahraničí,“ uvedl radní Vít Šimral (Piráti).

Jeden žadatel může čerpat dotaci až do 450 tisíc korun. Žádosti musí zaslat na magistrát. Získat může dotaci až pět základních i středních škol, které se věnují práci s nadanými a mimořádně nadanými dětmi a žáky.

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/regiony-zpravy-praha-praha-spusti-novy-program-dotaci-na-podporu-nadanych-deti-ze-zs-a-ss-199866

Související články:

chlapec s knihou