Omezte prodej energetických nápojů, žádají lékař. Děti po nich tloustnou a škodí i psychice

Datum publikace: 01. 07. 2022
Periodikum:
tydenikhrot.cz
Dříve byly vstupenkou k dospělosti cigarety a alkohol, nyní jsou to energetické nápoje. Mladí v nich vidí cool věc, která je nakopne a cítí se po ní dobře.

České děti ve velkém tloustnou a rozhodně za to nemůže jenom nedostatek pohybu způsobený pandemií. Nemůže za to dokonce ani přejídání ve fastfoodových restauracích. Podle obezitologů k výrazném nárůstu počtu obézních náctiletých dětí v Česku silně přispívá pití energetických nápojů. Jejich prodej není nijak regulovaný, leckdy jsou levnější než balená voda, a hlavně – v partách jsou momentálně víc „cool“ než cigarety. „Netušila jsem, že jde o takový problém. Měla jsem za to, že když se mohou každému prodávat v jakémkoli množství, nemohou být škodlivé. Časem ale můj čtrnáctiletý syn začal velmi výrazně přibírat na váze. Tloustl mi před očima. Do souvislosti s jeho častým popíjením energeťáků jsem si to dala, až když bylo pozdě,“ říká paní Hana, která na popud praktické lékařky začala se synem navštěvovat odborné obezitologické pracoviště v Praze. Právě zde se dozvěděla, že životospráva syna byla úplně špatná.

Celý článek najdete zde: https://www.tydenikhrot.cz/clanek/lekari-zadaji-omezeni-prodeje-energetickych-napoju-deti-zdravi

Plechovky