Očkování dětí vyvolává spory v rodině, otec i matka se musí podle advokátů shodnout

Datum publikace: 29. 06. 2021
Periodikum:
ct24.ceskatelevize.cz
Už prvního července se očkování proti covidu otevře další kategorii, a to dětem nad dvanáct let. Registrovat se budou moci on-line, stejně jako dospělí. Zapojí se ale jen ta očkovací centra, kde působí pediatr nebo mají poblíž dětské oddělení. Česká televize oslovila všechny kraje. Celkem budou mladí nad 12 let dostávat vakcíny na osmdesáti místech. O očkování mladších skupin se ale také vede řada sporů, a to zejména v neúplných rodinách. Některé matky nebo otcové mají obavu, že druhý rodič dítěti očkování odepře nebo ho naopak nechá očkovat bez jejich souhlasu.

V pražském Motole budou pro očkování dětí vyhrazeny speciální prostory. A to jako součást dětské polikliniky, kde je v případě jakýchkoliv potíží také urgentní příjem. „V počtu dávek, o kterých zhruba víme na ten červenec, tak to zatím vypadá, že budeme moci nebo schopni očkovat zhruba sto čtyřicet, možná sto osmdesát dětí denně,“ doplnil ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík.

V ostravském očkovacím centru zase plánují ze začátku podat injekci padesátce dětí denně. Kapacita pak může narůst až na tři sta. Doprovodit je musí rodič a podepsat speciální informovaný souhlas. „Pediatr by měl být právě na buňce D, kde bude mít svou vyhrazenou kóji s tím, že pokud bude to dítě naočkováno, tak bude mít vyhrazeno právě toto místo. Kdyby byl nějaký nežádoucí účinek nebo nějaká alergická reakce, tak bude blízko toho pediatra,“ popsala koordinátorka centra Eva Lampartová.

Celý článek najdete zde:https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/ockovani-deti-vyvolava-spory-v-rodine-otec-i-matka-se-musi-podle-advokatu-shodnout-32228

injekce