Nepřekonatelné výhody kojení: prevence poporodní deprese i rakoviny

Datum publikace: 12. 05. 2015
Periodikum:
idnes.cz
Přestože kojení není tak snadné, jak se mnoho lidí domnívá, rozhodně se vyplatí matce i dítěti.

Kojení je totiž nejenom fyzicky prospěšné pro kojence, ale i pro matku a jejich vzájemný vztah. Přečtěte si, proč stojí za námahu.

Nejlevnější způsob

Kojení jako přirozený proces probíhající zdarma je pro rodinný rozpočet výhodnější než nákup umělého mléka vv ceně od 130 do 660 korun za velké balení (spotřeba mléka se mění podle aktuálních potřeb dítěte, největší je během růstových spurtů). Kromě toho ušetříte i za lahvičky a savičky a nemusíte se domů tahat s kojeneckou vodou.

Zdravější dítě

Kojené děti jsou méně náchylné k průjmovým onemocněním, stejně jako k infekcím dýchacích cest a zánětům středouší. V souvislosti s kojenými dětmi lékaři podle české Laktační ligy pozorují také dlouhodobé nižší riziko rozvoje diabetu, alergií, obezity a chudokrevnosti.

Nejpohodlnější krmení

Kojení není pro každou ženu snadné, ale rozhodně se jedná o nejpohodlnější způsob krmení dětí. Mléko z prsa je vždy připraveno na tu správnou teplotu a nemusíte se zaobírat převařováním kojenecké vody, čekáním až vystydne a sterilizováním lahviček a saviček. Oceníte to třeba při dovolené, ale i při návštěvě babičky.

 

Celé znění zprávy najdete na http://ona.idnes.cz/proc-je-dobre-kojit-vyhody-a-prinosy-kojeni-fku-/deti.aspx?c=A150511_121108_deti_haa.

> další zprávy z médií

Související článek na portálu Šance Dětem: