Na doučovací tábory zdarma nedorazila až čtvrtina dětí

Datum publikace: 09. 07. 2021
Periodikum:
novinky.cz
Rodiče dětí, kteří nestihli své ratolesti přihlásit na doučovací kempy financované ministerstvem školství, mají smůlu. Všechny jsou beznadějně zaplněné. O to větším překvapením je, že první dny od zahájení se organizátoři musí potýkat s vysokými počty dětí, které bez omluvy nepřijdou.

Instruktoři čekají zbytečně, jídlo se vyhazuje, pořadatelé si už nyní dělají starosti s vyúčtováním, protože se neví, kdo nevyužité služby zaplatí. Letních doučovacích kempů, které mají dětem vynahradit dlouhou distanční výuku, se podle kapacit může zúčastnit až 100 tisíc dětí. Jejich organizátorům po celé zemi v rámci mimořádné dotace vyplatilo ministerstvo školství s ministerstvem financí 270 milionů korun. Jenomže hned na začátku se objevil zádrhel, přesněji řečeno státní svátky. A tak na některé doučovací kempy nedorazila někde čtvrtina, jinde i víc dětí. Bez odhlášení, bez omluvy.

„V uplynulých dnech, které vycházely na státní svátky, nepřišla a nijak nebyla omluvena zhruba čtvrtina přihlášených z naší kapacity 150 dětí. Dnes (ve středu, pozn. red.) je to o něco lepší, z těch čtyřiceti neomluvených přišlo deset. Ale třicet dětí, bez jakékoli omluvy absence, opět ne,“ řekl Právu Martin Dušek ze společnosti Pobyty pro školy, která organizuje doučovací kempy. „Je to pro nás pochopitelně problém, instruktoři jsou na místě a do osmi hodin čekají na všechny děti, než začne program. Takže jednak to zbytek skupin brzdí, někteří instruktoři zůstanou takzvaně plonkoví, takže jim rychle vymýšlíme náhradní činnost nebo je posíláme domů,“ upozorňuje Dušek. „Stejně je to i s jídlem, které je také v ten den připraveno na počet přihlášených dětí, a nezbývá než ho vyhodit,“ dodal Dušek.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/na-doucovaci-tabory-zdarma-nedorazila-az-ctvrtina-deti-40365608

Související články:
Dítě píše