"Moje tělo je moje" uvede livestream na téma Jak komunikovat s dětmi o vzhledu těla

Datum publikace: 30. 03. 2021
Periodikum:
mojetelojemoje.cz
První z chystaných debat na téma komunikace tělesného obrazu a přijetí vlastního těla přináší 30. března od 19:00 platforma Moje tělo je moje. Livestream s psycholožkou Alenou Vávrovou a pediatričkou Miroslavou Kuglerovou bude moderovat Ridina Ahmedová, zpěvačka, lektorka a autorka podcastu Sádlo. Jak dítě pozitivně rozvíjet a vychovávat, aby rostlo v osobnost se zdravým sebeobrazem, jak ho vést ke zdraví a sebepřijetí, i když sami nemáte dořešený vztah k vlastnímu tělu? Jak nastavit komunikaci s dítětem v užší i širší rodině či nakolik dítě vnímá, když je se sebou rodič fyzicky nespokojen?

 

Debata dále zodpoví, jak postupovat v případě podezření na začínající či probíhající poruchu příjmu potravy, probere nástrahy sociálních sítí a internetu ve vztahu k tělu i jak řešit body shaming a šikanu ve škole či ve sportovních kroužcích. Mgr. Alena Vávrová je psychoterapeutka a poradkyně pro děti a rodiny, maminka dvou dětí a manželka. Vlastní soukromou praxi v Praze, je ředitelkou Institutu dětského poradenství a terapie INDEPT. Dětskou terapii učí doma i v zahraničí. MUDr. Miroslava Kuglerová je praktická lékařka pro děti a dorost, maminka čtyř dětí. Kromě pediatrie ji zajímá i psychologie, baví jí více samotné děti než jejich choroby, podporuje komplexní přístup k dětem a jejich rodinám. Absolvovala výcvik v rodinné psychoterapii. Diskuzi moderuje Ridina Ahmedová, autorka podcastu Sádlo Českého rozhlasu Radia Wave a zakladatelka projektu Moje tělo je moje.

Iniciativa Moje tělo je moje si klade za cíl zviditelňovat problém body shamingu a iniciovat osvětu a podporu zdravé komunikace v otázkách tělesného vzhledu. „Sympatizujeme s pojmem body neutrality – tělo druhého neoslavujeme ani neurážíme. Zůstáváme v respektu a neutralitě a zdržujeme se nevyžádaných komentářů,“ říká k vymezení pojmu Ahmedová.

Účast na debatě Jak komunikovat s dětmi o vzhledu těla je zdarma na základě registrace: http://bit.ly/3vosojd

Související články:
Mladá dívka