Mladým talentům utekl rok, škody budeme napravovat měsíce, říká učitelka

Datum publikace: 24. 05. 2021
Periodikum:
idnes.cz
Většinu ze školního roku strávily na distanční výuce také děti základních uměleckých škol. Prstoklady přes tablety či výtvarná díla fotkou po mailu byly tak jedinou možností, jak s nimi učitelé udržovali kontakt. Špatné návyky se dají opravit, trvat to bude ale několik měsíců, minimálně do konce školního roku. Oprášit je podle učitelů třeba i disciplínu.

„Cvičila jsem na housle s učitelkou jednou týdně, sama tak třikrát, denně jsem to nestíhala a ani se mi moc nechtělo. Často nám vypadával internet, takže mi spíš říkala, jak to mám dělat a já to potom zkoušela sama. Jako ve třídě to nebylo. Tam mi učitelka sama ukazuje držení pravé i levé ruky hned na houslích,“ popisuje online hodiny osmiletá Eva, která hraje druhým rokem. Děti se mohou vracet na individuální výuku do základních uměleckých škol po několika měsících, kdy musely být stejně jako ostatní na distanční výuce. Žáci tak cvičili baletní figury v pokojíčcích, hodiny se kompletně změnily. U dětí v základních uměleckých školách se ale podle některých učitelů mohly rozvinout chyby. Některé půjdou opravit snáz, některé hůř. „Nemyslím si, že by distanční výuka napáchala nevratné škody, ale je jich dost a bude třeba je opravovat. Učím klavír a vím, že u žáků budu muset řešit držení těla, ramenou, rukou i úhozy. Na distanční výuce dělali všichni maximum, ale určitě to není to samé jako v hodině,“ říká prezidentka Asociace základních uměleckých škol Jindřiška Kudrlová.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koroanvirus-umelecke-skoly-studenti-online-prencni-vyuka-dopady.A210510_151603_domaci_brzy

Chlapec s učitelem hrají na kytaru

Související články: