Ministerstvo přemýšlí, jestli by druhý cizí jazyk ve školách neměl být jen dobrovolný

Datum publikace: 24. 04. 2022
Periodikum:
ct24.ceskatelevize.cz
Chystaná reforma vzdělávacích programů chce ponechat jen jeden povinný cizí jazyk na základní škole. Nyní jsou na druhém stupni nutné dva. Druhý jazyk ale podle autorů reformy děti zbytečně stresuje a navíc se ho ani pořádně nenaučí. Ve čtvrtek končí lhůta, během které se mohla veřejnost k návrhu vyjádřit. Ministerstvo školství obdrželo zatím asi pět set připomínek. Přišly od školských asociací i jednotlivých učitelů.

Návrh změny koncepce učebního plánu představili zástupci ministerstva na tiskové konferenci 21. března. Uvedli, že cílem vzdělávání by měly být nejpozději od roku 2029 dovednosti, jako je schopnost učit se, řešit problémy, komunikovat či pracovat. O zapracování připomínek, které mohli zájemci zaslat, rozhodnou experti 12. a 13. května, uvedl vedoucí expertního panelu ministerstva Jan Jiterský. Podle něj přišlo k návrhu asi pět set podnětů.

Celý článek najdete zde: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3476334-ministerstvo-skolstvi-dostalo-pripominky-ke-vzdelavaci-reforme-nejcasteji-k-dalsimu

Související články:

úryvek ze slovníku