Mamííí, já chci ZPÁTKY do školy! Děti v karanténách zůstávají i několik týdnů. Kvalita učení se zhoršuje. Sociální kontakt dětem nikdo nenahradí.

Datum publikace: 05. 12. 2021
Periodikum:
eprogram.cz
Jste rodič a pro své dítě chcete to nejlepší. Největší dopad má pendemie na ty nejzranitelnější školáčky, kteří ještě nemají své návyky. První, druhá třída. Tyto malé děti se od první třídy učí „zařadit se“. Spolupracovat v kolektivu. Číst, psát a počítat. Rozšiřují si své první obzory, které je mají naučit zodpovědnosti. Pracující rodiče si mnohdy sáhnou na své psychické, ale i fyzické dno.

Učitelská ruleta. Kdo půjde do školy a kdo zůstane doma?

„Mám doma jedno détě. Když začala pandemie, syn zrovna chodil do předškolní třídy. Ale brzy jsme zůstali doma. Do školy mohlo chodit pouze patnáct „vybraných“ dětí. Jakým způsobem se vybíralo, kdo půjde do školy a kdo zůstane doma, k tomu se mi už snad ani nechce vracet. Jako malý živnostník s možností pracovat z domu, v tom paní učitelka měla jasno. Uzávěry, roušky, omezený pohyb venku. Začal koloběh, který ještě stále neskončil.“ říká maminka Hanka, která nám dovolila nahlédnout do svého soukromí.

Vypadávání signálu syna stresovalo i při mé asistenci. Celý den jsem z práce neudělala vůbec nic, učili jsme se

Celý článek najdete zde: https://www.eprogram.cz/magazin/2750-mami-ja-chci-do-skoly-deti-v-karantenach-zustavaji-i-nekolik-tydnu-kvalita-uceni-se-zhorsuje-socialni-kontakt-detem-nikdo-nenahradi

dívka při online výuce