Lidé s postižením zaslali otevřený dopis politikům: Vyzývají je k úpravě zákona o asistenčních a vodících psech

Datum publikace: 24. 10. 2021
Periodikum:
elitanaroda.cz
Zástupci držitelů asistenčních a vodících psů zaslali otevřený dopis všem politickým stranám. V něm je vyzvali k lepší úpravě legislativy ohledně asistenčních a vodících psů. Ti jsou totiž pro lidi se zdravotním postižením stejně důležití jako slepecká hůl či invalidní vozík.

Na rozdíl od nich ale nejsou v zákoně jako kompenzační pomůcka definováni, jejich majitelé tak mohou mít se psem problém v hromadné dopravě nebo obchodech. Týká se to i dětí s handicapem, kterým je někdy v doprovodu asistenčního  psa zakazován třeba vstup na dětské hřiště. Návrh, který by to napravoval, připravili poslanci Radek Holomčík (Piráti), Alena Gajdůšková (ČSSD), Martin Kolovratník (ANO), Pavla Golasowská (KDU-ČSL), Vlastimil Válek (místopředseda TOP 09), Věra Kovářová (STAN) ad. Nedostal se ale k projednání. Pisatelé dopisu tak žádají politiky, aby ho podpořili v dalším volebním období.

Celý článek najdete zde: https://www.elitanaroda.cz/clanek/2759-lide-s-postizenim-zaslali-otevreny-dopis-politikum-vyzyvaji-je-k-uprave-zakona-o-asistencnich-a-vodicich-psech/

Související články:
asistenční pes