Kraj vylepšuje dětská centra: s 'rušením kojeňáků' končit nebudou

Datum publikace: 27. 09. 2021
Periodikum:
pribramsky.denik.cz
Milion korun rozdělili ve čtvrtek 23. září středočeští radní mezi dvě dětská centra zřizovaná krajem. Nižší podíl, 150 tisíc korun, posílají na drobné opravy a údržbu Dětskému centru Chocerady, které se nedávno přestěhovalo do zrekonstruovaných prostor ze Strančic, kolínské získá 850 tisíc. Tam jsou peníze především určeny k nápravě havarijního stavu rozvodů vody v prádelně, připomněl středočeský radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

„Část peněz navíc v Kolíně poslouží na výměnu podlahové krytiny a rozšíření průchodů mezi příčkami na oddělení dlouhodobé lůžkové péče,“ doplnila mluvčí kraje Martina Kemrová. S dodatkem, že tato úprava na oddělení usnadní manipulaci s novými polohovacími lůžky. Pavlík nicméně hlavně oceňuje, že se daří řešit problém s prádelnou, která je podle něj důležitou součástí provozu. „Jsem rád, že jsme v rozpočtu našli potřebné peníze a vodovodní řad se podaří zrekonstruovat ještě letos,“ konstatoval.

Dětských center, někdy vnímaných spíše pod dřívějším označením „kojenecký ústav“, provozuje Středočeský kraj pět. Vedle Kolína a Chocerad fungují ještě v Kladně, Milovicích – a páté spadá pod Klaudiánovu nemocnici v Mladé Boleslavi. Aktuálně fungují především jako dětské domovy pro děti do tří let, které nemohou vyrůstat ve svých rodinách; součástí jejich zaměření je mimo jiné péče o děti se zdravotním postižením či zdravotním rizikem, pomoc dětem týraným, zanedbávaným, zneužívaným či ohroženým ve vývoji nevhodným sociálním prostředím.

Celý článek najdete zde: https://pribramsky.denik.cz/z-regionu/kraj-vylepsuje-detska-centra-s-rusenim-kojenaku-koncit-nebudou-20210923.html

Související články:
dítě s kostkami