Když zazvonil telefon, byla to naprostá euforie, říká Klára, kterou dělí krok od adopce miminka

Datum publikace: 03. 05. 2022
Periodikum:
wave.rozhlas.cz
„Věděli jsme, že je to holčička a že jsou jí tři týdny a že je momentálně u přechodné pěstounky,“ říká Klára Vohrnová. S manželem se po šesti letech pokusů o vlastní biologickou rodinu rozhodli pro pěstounství a následnou adopci malého dítěte. Dnes mají tříměsíční dceru.

Proces od první žádosti do doby, kdy držela dceru poprvé v náruči, trval symbolických devět měsíců. „V rámci takzvaných příprav jsme řešili důležitá témata, například ztrátu. To je něco, co je přítomné v životě každého dítěte, které jde k pěstounům nebo do adopce. Do péče se přebírá dítě, které prožilo trauma – opustila ho jeho máma, to je největší ztráta, kterou může dítě zažít,“ popisuje Klára jeden z bodů procesu, který musí žadatelé o osvojení absolvovat. „Když zazvonil telefon, byla to naprostá euforie, bylo to neskutečné. Já jsem samozřejmě začala šílet a všechno shánět, ale ono to nakonec nebylo tak rychlé. Maličkou jsme viděli dva týdny po telefonátu, což byla pocitově strašně dlouhá doba,“ říká Klára a popisuje, jak se s dcerou seznamovala a jak se za pomoci náhradní pěstounky postupně zapojovala do péče.

Celý rozhovor najdete zde: https://wave.rozhlas.cz/kdyz-zazvonil-telefon-byla-naprosta-euforie-rika-klara-kterou-deli-krok-od-8733022

Související články:

Kojenec