Jak zabránit pedofilům v opakovaném zneužívání? Policie navrhuje vlastní zákon na ochranu dětí

Datum publikace: 15. 06. 2022
Periodikum:
irozhlas.cz
Policie navrhuje přísnější zákony, které by více chránily děti před sexuálním zneužíváním. Přiměl je k tomu aktuální případ z Liberce, kde si muž založil spolek a pořádal dětské tábory a soukromé hlídání dětí, ačkoli byl v minulosti dvakrát odsouzený za znásilnění dětí. Čistý rejstřík při zakládání spolku totiž mít nemusí. Na táborech, které pořádal, pak podle policie znásilnil sedm dětí, dvěma z nich nebylo ještě ani pět let.

Podle policejního návrhu by s dětmi už nemohl pracovat nikdo, kdo je v minulosti zneužíval. Takový člověk by si v budoucnu už nemohl ani založit spolek pro nezletilé. „Budeme navrhovat, aby každý, kdo chce pracovat s dětmi, byl povinen doložit osvědčení, že v minulosti nespáchal mravnostní trestný čin na dítěti,“ přiblížil mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík. Návrh chce policie předat prostřednictvím policejního prezidenta na ministerstvo vnitra a žádat vládu, aby se jím zabývala. Mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá již reagovala, že resort s tím chce pomoci. „Uvědomujeme si, že se jedná o velmi citlivé téma, a jsme připraveni s dotčenými partnery spolupracovat,“ řekla Malá. „Nicméně v tuto chvíli nemáme k dispozici uvedený návrh, proto se k němu nemůžeme podrobněji vyjádřit,“ podotkla.

Celý článek najdete zde: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pedofilie-zakony-deti-sexualni-zneuzivani-policie_2206140500_til

Související články:

Děti sportují