Jak zabezpečit zahradní bazén, aby se v něm děti neutopily

Datum publikace: 12. 08. 2021
Periodikum:
vitalia.cz
Stačí jen malý bazén, chvilka nepozornosti… Záchranné služby vyjíždějí často k tonoucím dětem. Na co si dát pozor a jak zajistit, aby byl váš bazén bezpečný?

Nejohroženější skupinou jsou děti

Snad ještě smutnějším faktem je, že se to týká i dětí. V dětském věku je utonutí dokonce druhou nejčastější příčinou smrti v Česku. Jednou z nejohroženějších skupin jsou ti nejmenší. Důvodů pro to je hned několik. Mají nepatrné povědomí o riziku, často mají nulové nebo jen velmi nedokonalé plavecké návyky a nedostatečnou fyzickou kondici, případně neodhadnou hloubku.

Dalším faktorem, který riziko utonutí zvyšuje, je voda v řece, kde i dospělý často neodhadne sílu proudu. To platí i pro koupání v moři, kde mohou být silné proudy, zejména při odlivu. V těchto případech se může i plavec dostat do panických stavů.  

 

Zahradní bazény znají záchranáři velmi dobře

Ačkoli nemáme moře, vodu a koupání milujeme, o čemž svědčí i počty bazénů na našich zahradách. Bohužel právě k nim v letních měsících často vyjíždějí záchranáři. Stačí totiž chvilka nepozornosti… V případně tonutí jde pak o vteřiny.

Celý článek najdete zde: https://www.vitalia.cz/clanky/aby-se-deti-neutopily-tipy-pro-rodice/

Související články:
děti u bazénu