Hnutí pro život nabízí nečekaně těhotným ženám mimořádnou finanční pomoc

Datum publikace: 17. 04. 2020
Periodikum:
doo.cz
Hnutí Pro život ČR v rámci projektu Nesoudíme. Pomáháme nabízí mimořádnou finanční pomoc až do výše 50 tisíc korun každé ženě, která nečekaně otěhotněla a je ve složité životní situaci Tímto krokem chtějí lidé z pro-life hnutí zamezit nárůstu umělých potratů, které může kromě babyboomu způsobit dlouhodobý pobyt v domácí karanténě.

"Mimořádná finanční podpora v období hrozby nákazy koronavirem má pomoci z nejhoršího nečekaně těhotným ženám, kterým sociální nástroje státu nepomohou. Jednotlivé situace vyžadující finanční pomoc jsou posuzovány individuálně. Finanční pomoc je nevratná a je poskytována na základě smlouvy, ve které příjemkyně na sebe bere morální závazek obdobně pomoci ženám, které nečekaně počaly dítě, a to až tehdy, kdy si to bude moci finančně dovolit," uvádí Hnutí Pro život ČR ve své tiskové zprávě.

Nečekaně těhotné ženy se mohou obracet na konzultantky Linky pomoci prostřednictvím e-mailu poradna@linkapomoci.cz nebo bezplatného telefonního čísla 800 108 000.

Linka pomoci provozovaná Hnutím Pro život ČR se specializuje na telefonické a e-mailové poradenství a poskytování krizové intervence nečekaně těhotným ženám. Poradí i s celkovým řešením jejich situace a v případě potřeby do řešení zapojuje další externí odborníky, například na psychoterapii, osobní konzultace, partnerské mediace nebo na sociálně právní poradenství. Zástupci Hnutí pro život se neobávají, že by nabízená finanční podpora mohla být zneužita lidmi, kteří ji nepotřebují. "Máme dlouholeté zkušenosti s poradenstvím a nástroje, kterými dokážeme vyhodnotit, zda žena, která se na nás obrátí s prosbou o mimořádnou pomoc, tuto pomoc potřebuje nebo ne a v jaké míře," uvedla Kateřina Ucháčová z Hnutí pro život.

Pro life hnutí chce současně povzbudit těhotné ženy, aby se nebály v této náročné době své dítě donosit a porodit. Opírají se přitom o vyjádření zdravotníků. "U těhotných žen neexistuje větší riziko nakažení COVID-19 nebo závažnějších symptomů než u jiných dospělých stejného věku," uvádí ve svých pokynech pro těhotné ženy a maminky Fakultní nemocnice Olomouc. V informacích zveřejněných na internetových stránkách nemocnice 19. března 2020 je také uvedeno, že nejsou k dispozici důkazy, které by potvrzovaly možnost přenosu viru na nenarozené dítě během těhotenství nebo přenos na novorozence při porodu. Současně však také tvrdí, že průběh COVID-19 bývá u novorozenců, kojenců a malých dětí zpravidla mírný.

Celý článek najdete zde: https://doo.cz/posledni-zpravy/4630-hnuti-pro-zivot-nabizi-necekane-tehotnym-zenam-mimoradnou-financni-pomoc.html

Související články na portálu Šance Dětem