Děti trpí podvýživou a rodiče nemají na obědy. Radnice vyhlásí sbírku

Datum publikace: 11. 04. 2013
Periodikum:
tyden.cz
Průzkum o stravování: Někteří žáci jsou hladoví a na obědy nechodí proto, že na to jejich rodiče nemají.

Přispějte na děti v Africe. Tyto slogany zná asi každý a nikoho nepřekvapí. Za několik dní se podobná sbírka uspořádá v Praze 7, ovšem s jedním velkým rozdílem. Peníze půjdou přímo tamním žákům na obědy ve škole. Radnice se pro toto řešení rozhodla poté, co zjistila, že řada dětí je podvyživených.

Na začátku byla bohulibá myšlenka nechat udělat v Základní škole Tomáše Garrigua Masaryka na Ortenově náměstí průzkum o stravování mezi dětmi. Na jejím konci pak katastrofální výsledky: někteří žáci jsou hladoví a na obědy nechodí proto, že na to jejich rodiče nemají.

"Já jsem samozřejmě počítal s problémy, že školáci jedí pozdě, mají špatnou skladbu potravin, ale byl jsem zcela šokován tím, že vyplynulo, že některé děti nejedí vůbec. Nesnídají, nesvačí a pak třeba ani neobědvají. Po rozhovoru s panem ředitelem ve škole jsem navíc zjistil, že někteří nechodí na oběd proto, že rodiče jim je nemohou zaplatit," říká místostarosta Prahy 7 Daniel Štěpán (ČSSD).

 

Celé znění zprávy najdete na: https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/deti-trpi-podvyzivou-a-rodice-nemaji-na-obedy-radnice-vyhlasi-sbirku_266672.html.

 

> další zprávy z médií