Děti se zřejmě budou muset ve škole znovu testovat. Vojtěch zvažuje další kola

Datum publikace: 16. 09. 2021
Periodikum:
tn.nova.cz
Covid-19 v České republice sílí a hygienici kvůli němu už kompletně uzavřeli základní školu v Praze. Plošné testování dětí přitom tento týden už neprobíhá a momentálně ho vláda obnovit nechce. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ale ve středu připustil, že by další kola testování na školách proběhla na podzim.

Ve středu dopoledne vystoupili na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministr školství Robert Plaga (za ANO) a ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Na brífinku oznámili kompletní výsledky plošného testování a zhodnotili aktuální epidemickou situaci ve školách.  Testování ve všech školách proběhlo 1., 6. a 9. září. Plošné testování během těchto tří dnů odhalilo 438 případů. Záchyty podle ministra Vojtěcha nebyly nijak dramatické a potvrzují obecný trend šíření nákazy v populaci. "Záchyty v čase nerostou. Naopak v některých krajích klesají, což je pozitivní zpráva," uvedl Vojtěch. " Vyšší zátěž je na středních a vyšších odborných školách , což odpovídá obecnému šíření v populaci. Nemoc se šíří hlavně ve věkové kategorii 16+," pokračoval Vojtěch.

Celý článek najdete zde: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/444191-budou-se-deti-muset-ve-skolach-zase-testovat-ministri-reknou-co-dal

Související články:
kapátko