Děti se hádají s rodiči kvůli očkování. Řeší to linky důvěry i právníci

Datum publikace: 16. 12. 2021
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Očkování dětí proti covidu-19 přineslo spory rodičů s jejich dětmi i mezi rodiči navzájem. Obracejí se kvůli tomu na linku důvěry nebo advokáty. Spor o podání vakcíny se může nepříjemně promítnout i do tahanic rodičů o dítě.

Na spolek Linka bezpečí se v posledních měsících obracejí děti, které chtějí očkování proti covidu-19, zatímco jejich rodiče jsou proti. „Na Rodičovské lince jsme se s tímto tématem již potkali v této, ale i v opačné situaci, kdy se dospívající odmítají očkovat a rodiče nevědí, jak se k celé situaci postavit, vznikají mezi dětmi a rodiči konflikty, což narušuje celkovou atmosféru v rodině,“ popisuje vedoucí Rodičovské linky Kateřina Schmidová. „V rámci práce na Rodičovské lince mapujeme celkovou komunikaci rodičů s dětmi, často se ukáže, že spory mezi nimi nejsou pouze způsobené tématem očkování, ale i dalšími problémy.“ Linka bezpečí si nevede přesnou statistiku, kolik dětí nebo rodičů se na ně kvůli očkování obrátilo. Jde spíše o ojedinělé případy, kterých ale postupně přibývá. „Doporučujeme v obou případech respektující komunikaci a vzájemné naslouchání, protože neexistuje univerzální řešení. Je potřeba řešení hledat vždy v konkrétní rodině tak, aby to nenarušilo vztahy. Pokud rodiče a dospívající či mladí dospělí nejsou schopni dohody, nelze udělat nic jiného než se vzájemně respektovat,“ doporučuje Schmidová.

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-vakcina-deti-se-hadaji-s-rodici-kvuli-ockovani-resi-to-linky-duvery-i-pravnici-183491

Chlapec leží na posteli