Děti mají díky domácím mazlíčkům lepší imunitu, tvrdí studie

Datum publikace: 28. 06. 2012
Periodikum
tyden.cz
Pokud uvažujete o tom, že pořídíte svým potomkům domácí zvíře, můžete zvážit poznatky nové studie Kalifornské univerzity.

Podle tamních vědců totiž děti, které vyrůstají ve společné domácnosti se zvířecími mazlíčky, mají mnohem méně dýchacích potíží a silnější imunitu. Mohou se tak vyhnout alergiím, astmatu či plicním zánětům.

Před několika lety se lékaři shodli na tvrzení, že příliš sterilní prostředí dětskému vývoji škodí. Organismus a imunita těch nejmenších totiž musí během prvních několika let života přijít do styku s velkou škálou antigenů, aby se v těle vytvořily správné bakterie chránící před zdravotními riziky.

"Nejlepší imunitu mají děti, které vyrůstají na farmách a na vesnicích, kde přicházejí denně do styku se zvířaty, rostlinami, peřím, bahnem...," řekl před časem internista Pavel Kohout z pražské Thomayerovy nemocnice v Krči. Podle vědců z Kalifornské univerzity děti nemusejí žít zrovna na venkově. Stačí, když se starají o psa nebo kočku. Tým vědců vedených Kei Fujimurovou testoval, jaký vliv má na organismus myší a lidí prostředí, ve kterém žijí další zvířata. Ukázalo se, že každodenní kontakt s mazlíčky přináší kvalitnější a hlavně pestřejší střevní mikroflóru.

 

Celé znění článku najdete na: https://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/vztahy/deti-maji-diky-domacim-mazlickum-lepsi-imunitu-tvrdi-studie_238133.html.

 

> další zprávy z médií