Děti byly nevybouřené, kempy jim prospěly

Datum publikace: 26. 08. 2021
Periodikum:
novinky.cz
Zájem o doučovací kempy zdarma byl podle organizátorů přes léto enormní. Ministerstvo školství nabídlo dotace čtvrt miliardy až pro sto tisíc dětí. Kolik se jich ale táborů zúčastnilo a zda bylo vše v pořádku, resort vyhodnotí na podzim. Už teď ale zaznívají pozitivní ohlasy, především od lektorů, podle nichž se dlouhá covidová izolace a výuka z domova na dětech viditelně podepsaly.

„Bylo to na nich hodně znát. Děti byly nevybouřené a přespříliš agresivní,“ přiblížil Právu pedagog Stanislav Jílek, který se spolkem Svatojánci uspořádal v létě bezmála dvě desítky příměstských táborů na jihozápadě Čech. „Děti si to opravdu užily. Bylo hodně znát, že byly rády v kolektivu. Některé opakovaly klidně čtyři turnusy za sebou,“ dodal. Na některých místech vsadili na pobyt v přírodě, zvířata a řemeslné dílny. Na Ostravsku se děti podívaly do zoo, planetária nebo Dolních Vítkovic, kde zároveň plnily různé úkoly. Dostaly i výukové listy s matematikou a českým jazykem. „Odpolední program byl hodně zaměřený na socializaci a sport,“ přiblížila ředitelka Domova dětí a mládeže v Ostravě-Porubě Kateřina Hořejší. Tematicky zaměřené tábory pořádaly i některé fakulty vysokých škol. Kempy pro víc než 2700 dětí zajistila i společnost Sportjoy. „Máme mnoho pozitivních ohlasů a děti kupodivu bavila matematika,“ sdělila předsedkyně Adéla Jaucová.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/deti-byly-nevybourene-a-agresivni-kempy-jim-prospely-40370005#utm_content=ribbonnews&utm_term=d%C4%9Bti&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Související články:
Děti sportují