Děti bez pohybu jsou nešťastné

Datum publikace: 24. 10. 2016
Periodikum:
dokonalazena.cz
Místo sportu a pohybu na zdravém vzduchu tráví české děti většinu volného času s mobilními telefony a počítači. Pochopitelně se to podepisuje na jejich kondici a zdravotním stavu.

V současné době u nás trpí nadváhou každé čtvrté dítě. Nejlepším přítelem se jim místo kamarádů ze školky a školy stávají moderní technologie. Raketově tak stoupá počet dětí, které mají problém se zády, s obezitou nebo se začleněním do společnosti. Přitom až 15 % dětí, které nemají sportovní vyžití, se cítí nešťastně. Vyplývá to z výzkumu Národního institutu dětí a mládeže ministerstva školství. Co dělat, aby děti začal pohyb zase bavit a lépe se začlenili do společnosti? Vyzkoušet můžete třeba tzv. třídimenzionální cvičení, které si klade za cíl pomoci rodičům tak, aby si jejich ratolesti budovaly všestrannou pohybovou základnu a znovu se těšily z pohybu, který se pro ně stal důležitou součástí volného času.

Právě volný čas, který s dětmi tráví rodiče aktivně například hraním, výlety či společným vařením posiluje sociální vazby v rodině a umožňuje společné zážitky. Důležité jsou pro spokojenost dětí i různé zájmové kroužky, které jim nabízí něco aktivně prožít, zúčastnit se a vybít svou nahromaděnou energii.

Celé znění článku najdete na: http://www.dokonalazena.cz/aktualne/deti-bez-pohybu-jsou-nestastne/