Děti baví hračka zhruba tři týdny, pak si přijdou pro novou, říká zakladatelka Půjčovny hraček

Datum publikace: 28. 07. 2022
Periodikum:
wave.rozhlas.cz
„Rodiče často rozhodují mezi zážitky a hračkami, nemají kolikrát peníze na obojí. A hračky dětem můžou dopřát díky nám. Pomáháme rodičům, kteří svoje děti chtějí rozvíjet, i těm, kteří musí šetřit každou korunu,“ říká Jana Lipovská, která se inspirovala ve vídeňské půjčovně. V Ostravě spolu s Kateřinou Dvořáčkovou založila půjčovnu a hračky teď rozesílají do celého Česka.

„Když jsme řešili koncept toho, co vůbec budeme půjčovat, mysleli jsme na to, co říkala Maria Montessori. Že je dobré dětem poskytovat podněty každý měsíc, každý měsíc je obměnit, nabídnout něco nového,“ vysvětluje Lipovská. Půjčovné v ostravské Půjčovně hraček vyjde na čtrnáct až pět set korun týdně. „Doporučujeme rodičům, aby si hračku brali na tři týdny. První týden ji dítě zkoumá, druhý týden už ví, co a jak, a třetí týden si ji může skutečně užít. Pak už většinou jeho zájem opadá. Přichází čas věc vrátit,“ popisuje.

Celý článek najdete zde: https://wave.rozhlas.cz/deti-bavi-hracka-zhruba-tri-tydny-pak-si-prijdou-pro-novou-rika-zakladatelka-8796550

Domek s hračkami