Český rozhlas nabízí vzdělávací pořad pro malé školáky

Datum publikace: 19. 03. 2020
Periodikum:
idnes.cz
Rádio Junior, stanice Českého rozhlasu pro nejmenší, zařazuje do vysílání speciální hodinu pro žáky prvního stupně základních škol. Nový pořad s názvem „Skoro školní vysílání z pokojíčku Vendy, Fráni“ bude vzdělávat v českém jazyce, prvouce, přírodovědě nebo vlastivědě. Česká televize „vyučuje“ od pondělí.

Speciální program pro děti stanice Rádio Junior vysílat od úterý každý všední den od 10:00 do 11:00. Posluchače seznámí například se světem slovních druhů nebo vyjmenovaných slov a série Kouzelná kniha Káji Kučery nabídne zajímavosti ze světa prvouky, přírodovědy či vlastivědy. V pořadu nebude chybět ani čtení na pokračování známých literárních děl.„Zařazením vzdělávacího pořadu pro děti reagujeme na současnou mimořádnou situaci, během které nemohou děti navštěvovat školy. Naším cílem je dětem poskytnout vědomosti v zábavném formátu a rodičům nabídnout další možnost, jak doplnit domácí studium,“ vysvětlil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Více informací o vysílání jsou na webu radiojunior.cz. Odvysílané díly pořadu budou k dispozici také na audioportále mujRozhlas.cz.

Česká televize spustila pro žáky prvního stupně projekt nazvaný UčíTelka v pondělí na programu ČT2.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/cesky-rozhlas-vyucovani.A200317_111808_mediahub_jpl

Související články:
Holčička