Česko pokročilo vstříc moderní negramotnosti

Datum publikace: 08. 04. 2021
Periodikum:
irozhlas.cz
Některé děti se už za pár dní vrátí do školy. Na střídačku, s testováním, po dalších šesti týdnech výuky na dálku. Je to dobrá zpráva, ovšem na pozadí roku těžkých ztrát. Za třináct měsíců od začátku pandemie se prokázalo, že vláda sice mluví o školství jako o prioritě, ale skutečnost je jiná.

Česko se stalo koronavirovým šampionem v délce zavřených škol. Podle srovnání webu education.org byly u nás školy zcela nebo částečně zavřené už 282 dní, na Slovensku 264, v Německu 209, v Rakousku 184, ale ve Španělsku už jen 105 a ve Francii 68 dní. 

Vezmeme-li v úvahu jen čas, kdy byly doma úplně všechny děti bez výjimky, ocitne se Česko v evropském přehledu opět úplně nahoře spolu s Rumunskem a Irskem.

Když se na konci letošního února epidemická situace znovu dramaticky zhoršila a začalo se mluvit o zavření průmyslu, vláda rychle zorganizovala a zdravotní pojišťovny miliardami podpořily plošné testování, aby se fabriky zachránily. Naopak školy se jednoduše zavřely, ačkoliv tam bylo testování předem připraveno.

Stát přitom ani po roce nemá věrohodné studie, jak se šíří či nešíří nákaza ve školách, rozhoduje přetlačovaná ve vládě. A Plaga není Havlíček.

Celý článek najdete zde: https://www.irozhlas.cz/komentare/online-vyuka-negramotnost-vyuka-na-dalku-deti-skolstvi-komentar-sabata_2104061132_kuc

Související články:
učení doma