Česká intervenční centra se propojila s Nenech to být v boji proti domácímu násilí

Datum publikace: 31. 08. 2021
Periodikum:
spolecenskaodpovednost.cz
V roce 2020 se s žádostí o pomoc na intervenční centra v ČR obrátilo 9 053 osob a očekává se, že v roce 2021 toto číslo bohužel nebude nižší. Covidová opatření tak tvrdě dopadla na rodinný a partnerský život.

V kombinaci s existenčními a finančními stresy mohou do rodin s domácím násilím přinést další eskalaci. Dle výzkumů APIC (Asociace pracovníků intervenčních center ČR) každá 5. až 6. rodina v České republice zažívá domácí násilí a v 80 % těchto rodin žijí děti. A domácí násilí se nevyhýbá ani mužům či seniorům. Do prvního čtvrtletí letošního roku se osoby, kterých se domácí násilí týká, mohly na Intervenční centra (IC) obracet zejména osobně, mailem či po telefonu. Zcela ale chyběla možnost spojit se s příslušným IC anonymně a přímo z domova. Startupová platforma Nenech to být a Intervenční centra se proto spojila do nového projektu Nenech se , který nabízí každé ohrožené osobě v ČR možnost včasného, snadného a bezpečného kontaktu s intervenčním centrem přímo z domova.

Celý článek najdete zde: https://www.spolecenskaodpovednost.cz/ceska-intervencni-centra-se-propojila-s-nenech-to-byt-v-boji-proti-domacimu-nasili/

Související články:
pěst