Být samoživitelkou není žádný med

Datum publikace: 11. 04. 2022
Periodikum:
clovekvtisni.cz
Pomoc matkám samoživitelkám je běžnou součástí naší práce, a to zejména sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi (SAS). Ta se zaměřuje na poskytování pomoci a poradenství rodinám v nepříznivé sociální situaci, která je ohrožuje vyloučením z běžné společnosti. A právě v takové situaci se ocitla i paní Eva, která se na nás obrátila v době, kdy její manžel byl ve výkonu trestu. Byl to rok 2014 a ona se rozhodla podat žádost o rozvod. Poté začala nová etapa jejího života po boku nového partnera. Jenže ani ta se neukázala jako růžová.

Když byla v práci, o jejích pět dětí se staral přítel. Všechno klapalo, dokud se otec dětí nevrátil z vězení. Na orgánu sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) nahlásil podezření z týrání dětí, které bylo prověřováno i kriminální policií. 

Pracovnice OSPODu však shledala, že děti jsou i nadále v ohrožení, protože matka není vyloučena z podezřelých z týrání, na základě čehož došlo k jejich odebrání a umístění do ústavní výchovy. A to i přesto, že ze spisu policie bylo zřejmé, že maminka dětí byla vyšetřována a nenašly se důkazy, že by se na týrání podílela nebo o něm věděla,“ shrnuje další dění Lada Forstová, pracovnice SAS, která s paní Evou navázala spolupráci v listopadu 2019, kdy děti byly krátce v ústavní výchově.

Celý článek najdete zde: https://www.clovekvtisni.cz/byt-samozivitelkou-neni-zadny-med-8767gp

Související články:

matka s dětmi