Aby z dětského domova nešli rovnou na ulici. Mladík pomáhá dětem stát se i manažery

Datum publikace: 31. 05. 2022
Periodikum:
zpravy.aktualne.cz
Ze zhruba dvou stovek dospívajících, kteří ročně opustí ústavní péči, se více než polovina dostane do existenčních problémů. Mnoho z nich končí na ulici nebo s dluhy. Začlenění do společnosti jim komplikuje nízké vzdělání i malá finanční gramotnost. Jonáš Motyčka se proto před pěti lety rozhodl vytvořit projekt Správný start, který pomáhá mladým obstát v životě po opuštění dětského domova.

Nyní jednadvacetiletý Dominik skončil v dětském domově poté, co mu v šesti letech zemřela matka. Přestože si ho po roce a půl adoptovala pěstounská rodina, za osm let se do ústavní péče vrátil. Ukázalo se, že ho jeho nová rodina několik let týrala.

Kvůli traumatické zkušenosti se u chlapce rozvinuly psychické problémy, které se nejčastěji projevovaly zvýšenou agresivitou. Negativní emoce navíc stupňoval pocit samoty a nejistota, kterým Dominik po odchodu z dětského domova čelil.

Celý článek najdete zde: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/odchod-z-detskeho-domova-spravny-start/r~ae33851ad76811ec8980ac1f6b220ee8/

Související články:

mladí dospělí