Základní informace

Internetový portál www.sancedetem.cz nabízí kvalitní informace z oblasti zabývající se ohroženými dětmi v České republice. Články, jež zde najdete, jsou určeny zejména rodinám s dětmi, které potřebují poradit nebo se zorientovat v problémové situaci, již právě řeší. Dále všem zájemcům o tematiku ohrožených dětí. Důležité podněty zde mohou najít i pracovníci v oblasti sociální práce s rodinami nebo studenti souvisejících studijních oborů. Portál také umožňuje získat kvalitní a důvěryhodné informace všem dárcům, kteří chtějí pomoci potřebným.

Myšlenka a cíle projektu

Informační portál byl spuštěn v létě 2011. Vytvoření portálu iniciovala Nadace Sirius a jeho provoz zajišťuje Obecně prospěšná společnost Sirius, o.p.s., s cílem nabídnout široké veřejnosti informace z oblasti ohrožených dětí v České republice na jednom místě.

Ze zkušeností Nadace Sirius vyplynulo, že ke sledovaným tématům u nás stále chybí dostatek kvalitních a komplexních informací. A právě ty zásadním způsobem přispívají k prevenci ohrožení dítěte, pomáhají rodinám v problémové situaci a usnadňují život rodičům pečujícím o děti se zdravotním postižením.

Jednou z klíčových myšlenek je také možnost přispět k větší transparentnosti dárcovství, nabídnout kvalitní a důvěryhodné informace a tím motivovat potenciální dárce. Důležitým cílem projektu je také vytvoření odborné knihovny shromažďující z různých zdrojů v České republice informace o problematice ohrožených dětí.

V lednu 2021 byla po rozsáhlé rekonstrukci a modernizaci spuštěna nová verze portálu.

Tvůrci a spolupracovníci

Články, které na webu najdete, byly vytvořeny ve spolupráci s předními českými odborníky, kteří se na téma ohrožených děti v různých souvislostech specializují. Jejich stručné medailony naleznete vždy na konci autorských článků nebo v přehledném rejstříku spolupracujících odborníků. Redakce portálu všem autorům a konzultantům tímto děkuje.

Monitoring českých médií dodává společnost Anopress IT, a.s.

Rubriky na portálu

Zdravotní problémy dítěterubrika pokrývá širokou škálu zdravotních problémů, od méně závažných onemocnění přes celoživotní omezení či zdravotní postižení dítěte až po mimořádně závažná onemocnění a paliativní péči. Umožňuje zorientovat se v nesnázích, v nichž se rodina a dítě vlivem onemocnění ocitly. Nabízí odpovědi na otázky, kdy a kde vyhledat pomoc a jak v dané situaci postupovat.

Problémy dítěte a rodiny rubrika se zaměřuje na problémy ovlivňující dítě a rodinu v psychosociální rovině. Mezi témata patří například rozpad rodiny, závislosti v rodině, domácí násilí, ale i bezpečí na internetu a další.

Výchova a vývoj dítěte rubrika poskytuje základní informace o potřebách dítěte v různých fázích jeho vývoje. Zaměřuje se také na některé obvyklé problémy ve výchově.

Odborná knihovna - umožňuje čtenářům získat informace z dalších relevantních zdrojů prostřednictvím knihovny, která obsahuje několik tisíc záznamů odborných publikací, sborníků, článků z vybraných odborných periodik, absolventských prací atd. 

Odběr novinek

Chcete-li být informováni o novinkách portálu Šance Dětem, zaregistrujte se pro odběr pravidelného měsíčního newsletteru zde.

Napište nám

Máte-li jakýkoli nápad, dotaz, připomínku či komentář související s informačním portálem www.sancedetem.cz, neváhejte a napište nám na e-mail na nazory@sancedetem.cz.

Podmínky užívání webových stránek

Všechny informace související s provozování a užíváním internetových stránek (ochrana dat, uživatelská přístupnost, autorská práva apod.) naleznete v rubrice Informace o webu.

Dejte si banner portálu Šance Dětem na váš web

Chcete umístit přímý odkaz na informace, které portál Šance Dětem poskytuje v oblasti ohrožených dětí, i na vaše webové stránky? Vyberte si banner s logem portálu a jednoduše ho umístěte na váš web. Stačí si vybrat typ banneru, který vám vyhovuje, zkopírovat jeho kód uvedený pod obrázkem a vložit jej tam, kde chcete banner mít.