Zápisy do prvních tříd se blíží. Jak budou letos vypadat a co by měl umět každý předškolák?

Datum publikace: 11. 03. 2021
Periodikum:
maminka.cz
Pokud máte doma předškoláka, který v září usedne poprvé do školní lavice, určitě vás zajímá, jak budou letos probíhat zápisy do prvních tříd. Nabízíme praktické informace a rady, na co se připravit.

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a mimořádným opatřením zřejmě  zápisy do prvních tříd proběhnou, stejně jako v loňském roce, distanční formou. To znamená pouze formálně a bez osobní účasti dětí a rodičů přímo ve škole. "Přestože je v běžných podmínkách zápis do 1. třídy významnou událostí v životě rodiny i školy, současný stav to neumožňuje," uvedla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

„Vzhledem k tomu, že nelze předvídat, jaká budou platit mimořádná opatření v době konání zápisů, je důležité   nastavit organizaci zápisu tak, aby umožňovala distanční průběh od začátku do konce a zároveň vycházela vstříc individuálním podmínkám jednotlivých rodin , “ napsal úřad i ředitelům MŠ. Zápis do 1. tříd  se koná v době od 1. dubna do 30. dubna kalendářního roku, ve kterém má dítě zahájit povinnou školní docházku . Konkrétní termín pro školní rok 2021/2022 stanoví ředitel školy. O konečné podobě  konání zápisů by mělo ministerstvo školství rozhodnout ve druhé polovině března. Rodiče by měli proto sledovat webové stránky vybrané základní školy, kde najdou aktualizované informace.

Celý článek najdete zde: https://www.maminka.cz/clanek/zapis-do-skoly-kdy-budou-pozadavky-co-ma-dite-umet-pozornost-motorika-predskolak

Související články:
školačka