Víte co je hypnoporod? Ženy díky němu rodí příjemně a beze strachu

Datum publikace: 04. 05. 2018
Periodikum:
styl.instory.cz
Díky této technice může být porod příjemnou vzpomínkou.

Blíží se termín vašeho porodu, a jakmile před vámi někdo řekne slovo „porod", raději byste zalezla do skříně a před celým světem a vaší blížící se povinností byste nejraději utekla? Pokud i vy patříte mezi většinu maminek, které mají z porodu strach a srdce se vám rozbuší, jen si vše představíte, začněte se zajímat o techniku hypnoporodu.

Když se řekne slovo „hypnóza", nejspíš si představíte jakéhosi mága, který vás pomocí rozhýbaných kapesních hodinek a upřeného pohledu uvede do jiného stavu mysli, ve kterém prozradíte i to, co nechcete. Hypnoporod je něco úplně jiného. Do hypnotického stavu se žena uvádí sama a je jen na ní, zda jej při porodu využije, či nikoliv.

Žena, která se naučí ovládat umění sebehypnózy, si před porodem vlastně vytvoří své vlastní přírodní anestetikum, kdykoliv a kdekoliv potřebuje. Celý porod tak může proběhnout bez tišících léků, které mohou pro matku i dítě představovat v určitých případech jistá rizika a co víc, žena má nad svým porodem naprostou kontrolu a je jeho aktivním účastníkem. Pomocí této techniky se dá také miminko obrátit v břiše do správné pozice.

Co je hypnoporod

Ženy, které se seznámily s technikou hypnoporodu, používají sebehypnózu, aby se zbavily bolesti a strachu z blížícího se porodu. Zda se žena do stavu hypnózy uvede, zůstane v něm či z něj vystoupí, je čistě na ní. Nejedná se o klasickou hypnózu, do které by vás uvedl někdo jiný a následně vás z ní probudil. O všem rozhodujete vy sama a z hypnotického stavu se můžete vrátit pouhým chtěním.

Díky hypnoporodu lze tudíž vytěsnit případnou bolest při porodu. K dokonalému ovládání hypnoporodu je ale potřeba předem trénovat a učit se, jak fyzického uvolnění a relaxace dosáhnout. Budoucí maminka se tak na porod připravuje i sama doma s použitím vizualizací, a jakmile si osvojí schopnost obejít sebehypnózou svou vědomou mysl, může tak své podvědomí doslova naprogramovat, aby věřilo, že je porod pohodlná, lehká a radostná záležitost.

Celý článek najdete na: http://styl.instory.cz/1989-vite-co-je-hypnoporod-zeny-diky-nemu-rodi-prijemne-a-beze-strachu.html

další zprávy z médií

Související články na portálu Šance Dětem: