Videospoty dávají nahlédnout do života náhradních rodin

Datum publikace: 24. 02. 2020
Periodikum:
novinykraje.cz
Originální putovní výstavu fotografií z prostředí pěstounských rodin, která vznikla u příležitosti Týdne pěstounství v říjnu 2019, doplňují nově dva videospoty. Točily se přímo v prostředí rodin pěstounů z Vysočiny s cílem poodhalit životní příběhy náhradních rodin a bořit mýty o pěstounské péči.

„Chceme, aby všechny děti, které nevyrůstají ve své rodině, měly možnost žít v náhradním rodinném prostředí. Proto stále hledáme a podporujeme nové žadatele o pěstounskou péči,“ zdůraznil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
Kamera zavítala do domácností dvou náhradních rodin. K manželům Honkovým, kteří se spolu se svými dvěma biologickými dcerami starají ještě o tři malé sourozence. Těm totiž osud nedopřál žít s vlastní maminkou a tatínkem. Druhý videomedailonek dává nahlédnout do života energické rodiny Sokolových, kteří se starají o dceru Karolínu, o vlastního syna Jirku a o dvě pěstounské děti – Štěpána a Aničku. „Každou z rodin vedla k pěstounství jiná životní cesta a každá na pěstounství nahlíží trochu jinak. Jedno však mají společné. Chtěli pomoci dětem, dát jim štěstí, předat životní hodnoty a hlavně možnost vyrůstat v rodinném kruhu,“ vyzývá ke zhlédnutí videomedailonků Marie Nápravníková, vedoucí Oddělení sociální ochrany a prevence Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Původní tetx a videospoty najdete zde: https://www.novinykraje.cz/blog/2020/02/20/videospoty-davaji-nahlednout-do-zivota-nahradnich-rodin/

Související články na portálu Šance dětem: