Věnujme odcházení stejnou pozornost jako příchodu na svět

Datum publikace: 14. 09. 2021
Periodikum:
pardubickykraj.cz
Minulý týden pořádala Oblastní charita Pardubice v prostorách ZUŠ Karla Malicha v Holicích odborný kongres o paliativní péči. Ta se zaměřuje na kvalitu života pacienta, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu.

Cílem paliativní péče je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. Oblastní charita Pardubice je v Pardubickém kraji jedním z průkopníků domácí hospicové péče a dlouhodobě se tématu paliativní péče věnuje. Na setkání přijelo přes 190 účastníků z řad lékařů, zdravotních sester, sociálních pracovníků a další odborné veřejnosti z celé republiky od Ostravy po Karlovy Vary, registrace na kongres dorazila i z berlínské Charité. Akce, která se měla původně uskutečnit již v květnu minulého roku, nabídla účastníkům mimo odborný program také možnost setkávání, rozhovorů a předávání profesních zkušeností. „Vnímám, že první ročník kongresu paliativní medicíny v Pardubickém kraji stál jeho organizátory mnoho sil, o to víc mě těší, že i po přeložení termínu kvůli covidu o něj byl tak velký zájem, a to i mezi organizacemi zřizovanými krajem,“ uvedla náměstkyně pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

Celý článek najdete zde: https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/113284/venujme-odchazeni-stejnou-pozornost-jako-prichodu-na-svet

Související články:
plačící žena