V kraji schází lékaři na dětské pohotovosti. A bude hůř, tvrdí odborníci

Datum publikace: 05. 12. 2021
Periodikum:
impuls.cz
Deset služeb jenom v prosinci chybí obsadit pediatry na pohotovosti v Českých Budějovicích. Nedostatek dětských lékařů pro zajištění této služby řeší Jihočeský kraj opakovaně už řadu let.

„Zajistěte si, prosím, kontakt na lékaře vašeho dítěte pro případ, že by v blízké době potřebovalo jeho péči. V sobotu není ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby. V příjmové ambulanci dětského oddělení lékaři pacienty ošetří pouze v naprosto nutných případech.“

Oznámení, které zveřejnila minulý pátek na svých webových stránkách a sociálních sítích českobudějovická nemocnice, rozpoutalo mezi rodiči diskusi. „V pátek odpoledne kontakt na dětského lékaře nikdo nesežene,“ zoufala si jedna z maminek na Facebooku. „Jak se tohle může stát?“ ptala se další.

Podle vedoucího odboru zdravotnictví krajského úřadu Petra Studenovského řeší nedostatek dětských lékařů pro zajištění pohotovosti Jihočeský kraj opakovaně už řadu let.

Celý článek najdete zde: https://www.impuls.cz/regiony/jihocesky-kraj/detska-pohotovost-ceske-budejovice-studenovsky-lekari-sluzby.A211202_131205_imp-jihocesky_kov

fonendoskop