Usnadní začlenění. Vysokoškoláci a odrostlí z dětských domovů budou bydlet spolu

Datum publikace: 26. 02. 2018
Periodikum
blanensky.denik.cz
Stojí na prahu dospělosti a jejich start do tohoto světa není jednoduchý, protože na rozdíl od svých vrstevníků nemají za sebou rodinné zázemí. Ano řeč je o mladých, kteří opouštějí dětské domovy. Jejich život má usnadnit nový projekt, který odstartoval v moravské metropoli.

Jeden studuje na vysoké škole, druhého čeká odchod z dětského domova a musí se postavit na vlastní nohy. Rozdílné životní zkušenosti si od příštího roku budou moct vyměňovat pod jednou střechou. Společné bydlení studentů Masarykovy univerzity a mladých, kteří odcházejí z dětských domovů, zajistí projekt Symbios, první svého druhu v České republice. Kromě sdíleného bydlení za snížené nájemné proto mladí lidé dostanou i příležitost získat první pracovní zkušenost, například v nově otevřeném bistru, nebo ve firmách, které nabídly projektu spolupráci.

Dům k pronájmu poskytla městská část Brno-střed. Zaplatí i jeho rekonstrukci za pětatřicet milionů korun. „Projekt jsme se rozhodli podpořit, jelikož se domníváme, že v České republice existují v pomoci mladým lidem odcházejícím z dětského domova značné mezery. Podobné těžkosti si přitom nezaslouží,“ říká brněnská místostarostka Michaela Dumbrovská. 

Celý článek najdete na: https://blanensky.denik.cz/z-regionu/usnadni-zacleneni-vysokoskolaci-a-odrostli-z-detskych-domovu-budou-bydlet-spolu-20180224.html

další zprávy z médií